Prova på

25 juni, 2022

Måndagen den 27 juni kl. 17:30. Anmälan att ni kommer till: Jonny Sinkkonen 0380-75749 076-7200544 Daniel Halldin 076-3406360 Välkomna.

Läs mer >>

Preliminära laguppställningar

15 juni, 2022

Svarta Indianerna – Nässjö – Västervik Ungdom – Rospiggarna/Örnarna Ungdomsserien Lördagen den 18 juni Kl. 11:00 Glottra Skog Arena, Kumla Svarta Indianerna 1. Rasmus Karlsson 2. Casper Appelgren 3. Harry Lundahl 4. Isidor Westerlund Nässjö 1. Milo Sjöö 2. Felix Woentin 3. Melwin Glimfjäll-Johansson 4. William Lindberg Västervik Ungdom 1. Adam Carlsson 2. Rike Pöker 3. Arvid Björkeroth 4. Texas Johansson Rospiggarna/Örnarna 1. Tyr Söderblom 2. Leo Klasson 3. Anton…

Läs mer >>

Nässjö vinner dagens match i Ungdomsserien med 47 poäng

12 juni, 2022

1. Milo Sjöö 14 (3,3,3,2,3) 2. Felix Woentin 9 (FX,2,3,3,1) 3. Leo Klasson 14 (3,3,3,3,2) 4. Melwin Glimfjäll-Johansson 10 (1,2,2,3,2) Riktigt bra kämpat grabbar Lejonen Ungdom, Nässjö, Västervik Ungdom, Vita Indianerna (svemo.se) Stort tack till västsponsorerna. Vinslövs Fritidscenter AB KAMA Fritid AB Paroy

Läs mer >>

Preliminära laguppställningar

10 juni, 2022

Lejonen Ungdom – Nässjö – Västervik Ungdom – Vita Indianerna Ungdomsserien Söndagen den 12 juni Kl. 13:00 OnePartnerGroup Arena, Gislaved Lejonen Ungdom 1. Linus Andersson Hallgren 2. William Lindberg 3. Viktor Ferneborn 4. Anton Andersson Nässjö 1. Milo Sjöö 2. Felix Woentin 3. Leo Klasson 4. Melwin Glimfjäll-Johansson Västervik Ungdom 1. Adam Carlsson 2. Elias Bernhardsson 3. Anton Nilsson 4. Texas Johansson Vita Indianerna 1. Niko Hatva 2. Arvid Björkeroth…

Läs mer >>

Prova på

10 juni, 2022

Måndagen den 13 juni kl. 17:30. Anmälan att ni kommer till: Jonny Sinkkonen 0380-75749 076-7200544 Daniel Halldin 076-3406360 Välkomna. Mera info nedan. https://www.nassjospeedway.nu/prova-pa-ungdom/…

Läs mer >>

Preliminära laguppställningar

19 maj, 2022

Rospiggarna/Örnarna – Svarta Indianerna – Nässjö – Smederna Ungdom Söndagen den 22 maj Kl. 11:00 Credentia Arena, Hallstavik Rospiggarna/Örnarna 1. Tyr Söderblom 2. Leo Klasson 3. Anton Nilsson 4. Elliot Carlmark Svarta Indianerna 1. Rasmus Karlsson 2. Casper Appelgren 3. Harry Lundahl 4. Isidor Westerlund Nässjö 1. Milo Sjöö 2. Felix Woentin 3. Melwin Glimfjäll-Johansson 4. Adam Carlsson Smederna Ungdom 1. Charlie Netz 2. Philip Bruce 3. Jesper Kvarnström 4….

Läs mer >>

Nässjö vinner dagens hemmamatch i Ungdomsserien på 42 poäng

15 maj, 2022

1. Felix Woentin 11 (3,3,3,X,2) 2. Milo Sjöö 11 (3,2,2,3,1) 3. Melwin Glimfjäll-Johansson 9 (2,3,1,2,1) 4. William Lindberg 11 (2,2,1,3,3) Riktigt bra kämpat grabbar och Oskars peppande under matchen Nässjö, Rospiggarna/Örnarna, Smederna Ungdom, Vita Indianerna (svemo.se) Stort tack till västsponsorerna. Vinslövs Fritidscenter AB KAMA Fritid AB Paroy

Läs mer >>

Preliminära laguppställningar

12 maj, 2022

Nässjö – Rospiggarna/Örnarna – Smederna Ungdom – Vita Indianerna Ungdomsserien Söndagen den 15 maj Kl. 13:00 Nässjö Motorstadion Nässjö 1. Felix Woentin 2. Milo Sjöö 3. Melwin Glimfjäll-Johansson 4. Viktor Ferneborn Rospiggarna/Örnarna 1. Tyr Söderblom 2. Leo Klasson 3. Anton Nilsson 4. Elliot Carlmark Smederna Ungdom 1. Charlie Netz 2. Philip Bruce 3. Jesper Kvarnström 4. Otto Autere Vita Indianerna 1. Isidor Westerlund 2. Arvid Björkeroth 3. Daniel Hauge Sjöström…

Läs mer >>