Lottning av startnr till Stewes Race i Nässjö och Hagfors

Stewes Race – Ungdom

  • Grundtävling 20 heat där dom 8 bästa går till semifinal, vid lika poäng avgör inbördesmöte. 1:a och 2:a i varje semifinal är kvalificerade för final.
  • Poängen i grundtävlingen, semifinal och finalen i varje deltävling (Nässjö och Hagfors) summeras för en total i Stewes Race.
  • Fria däcksidor (Ungdom och Guldhjälm)

Ungdom – Nässjö

Lördagen den 26 september kl. 13:00 (Besiktning 11.30)

  1. Felix Woentin, Nässjö
  2. Charlie Netz, Smederna Ungdom
  3. Milo Sjöö, Nässjö
  4. Anton Nilsson, Valsarna
  5. Casper Appelgren, Kumla Indianerna
  6. Manfred Zetterström, Smederna Ungdom
  7. Harry Lundahl, Kumla Indianerna
  8. Viktor Ferneborn, Lejonen
  9. Oskar Evertsson, Nässjö
  10. Alexander Bengtsson, Masarna
  11. Nemone Axelsson, Kumla Indianerna
  12. Isidor Westerlund, Kumla Indianerna
  13. Rasmus Karlsson, Kumla Indianerna
  14. Dante Johansson, Rospiggarna
  15. Anton Jansson, Smederna Ungdom

Guldhjälm – Nässjö

Lördagen den 26 september kl. 13:00 (Besiktning 11.30)

  1. Arvid Björkeroth, Kumla Indianerna
  2. Leo Klasson, Örnarna
  3. Jesper Kvarnström, Smederna Ungdom
  4. Philip Bruce, Smederna Ungdom
  5. Melwin Glimfjäll Johansson, Kumla Indianerna
  6. Otto Autere, Smederna Ungdom
  7. Anton Andersson, Lejonen
  8. William Lindberg, Lejonen

Ungdom – Hagfors

Söndagen den 27 september kl. 13:00 (Besiktning 11.30)

  1. Anton Nilsson, Valsarna
  2. Inken Pöker, Vetlanda
  3. Manfred Zetterström, Smederna Ungdom
  4. Isak Lundqvist, Masarna
  5. Jonny Eriksson, Rospiggarna
  6. Charlie Netz, Smederna Ungdom
  7. Alexander Bengtsson, Masarna
  8. Casper Appelgren, Kumla Indianerna
  9. Isidor Westerlund, Kumla Indianerna
  10. Harry Lundahl, Kumla Indianerna
  11. Anton Jansson, Smederna Ungdom
  12. Dante Johansson, Rospiggarna
  13. Nemone Axelsson, Kumla Indianerna
  14. Rasmus Karlsson, Kumla Indianerna

Guldhjälm – Hagfors

Söndagen den 27 september kl. 13:00 (Besiktning 11.30)

  1. Melwin Glimfjäll Johansson, Kumla Indianerna
  2. Philip Bruce, Smederna Ungdom
  3. Otto Autere, Smederna Ungdom
  4. Jesper Kvarnström, Smederna Ungdom
  5. Arvid Björkeroth, Kumla Indianerna
  6. Leo Klasson, Örnarna

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *